6 spôsobov ako udržať na svadbe zábavu počas celej noci

Ako udržať na svadbe zábavu počas celej noci?

kvalitny dj na svadbu

1 Striedajte aktivity

Najdôležitejšie pri plánovaní programu na svadbu je rozloženie jednotlivých aktivít počas večera. Hlavnými aktivitami na svadbách sú tanec a potom rôzne hry, tradície, či vystúpenia. Pre udržanie zábavy je kľúčové, aby sa tieto aktivity striedali, a to v rozumných časových intervaloch. Príliš dlhé tanečné kolá môžu hostí unaviť, respektíve unudiť, ak už budú všetci unavení sedieť na stoličkách a pri dlhých programových vložkách sa môžu „zasedieť“ a nebude sa im potom chcieť naspäť na parket. Preto je dôležité, aby sa tieto aktivity striedali a nerobilo sa príliš dlho to isté. Môžete tiež striedať krátke a dlhé tanečné kolá, s krátkymi a dlhými programovými vložkami. Napríklad, 45 minút tanečné kolo po ktorom bude nasledovať 15 minútové vystúpenie alebo nejaká krátka hra, potom 30 minútové tanečné kolo, po ktorom bude nasledovať 45 minút programu.

2 Robte prestávky

Okrem rôznych aktivít a tanca by ste do programu mali zaradiť aj prestávky, počas ktorých sa nebude nič diať. Pod ničím sa myslí žiadne tanečné aktivity ani programové vložky, ktorých by sa mali hostia zúčastniť. Počas tohto času sa môžu hostia navzájom porozprávať, prípadne občerstviť, zájsť si na toaletu a podobne. A takisto vy môžete využiť tento čas, aby ste sa mohli venovať hosťom, poďakovať im za účasť a stráviť s každým trochu času, zistiť ako sa bavia a či im niečo nechýba. Prestávky zaraďte do programu hocikedy máte pocit, že sa to hodí. Samozrejme, môžete si ich vopred naplánovať, aby DJ (prípadne kapela) vedeli, kedy majú hrať, a kedy bude iba na pozadí pustená hudba. Počas prestávok by samozrejme nemalo byť ticho, ale hrať nejaká nie príliš hlučná hudba, ktorá nebude hostí rušiť pri rozhovore.

3 Buďte flexibilní

Určite je veľmi dôležité mať pripravený harmonogram celého svadobného dňa, vrátane programu počas večera, netreba sa ho však striktne držať, ak by to malo narušiť zábavu. Čo sa týka programu, určite by ste sa mali prispôsobiť aktuálnej situácií. Napríklad, ak vo vašom programe nasledujú nejaké svadobné hry, ale hostia sa výborne bavia na tanečnom parkete, neprerušujte zábavu za každú cenu. Jednoducho program mierne posuňte. Naopak, ak vidíte, že nikto netancuje, môžete začať s nejakými hrami, ohlásiť krájanie torty a podobne, aby sa ľudia nezačali nudiť.

4 Neprežeňte to

Všetkého veľa škodí, a to platí aj pre zábavu na svadbe. Aby ste hostí neunudili alebo príliš nevyčerpali, nepreháňajte to ani s programovými vložkami ani s tancom. Nie je dobré, aby vám v programe nasledovala jedna aktivita za druhou, bez prestávky na tanec, či času, kedy sa môžu hostia porozprávať. Úplne stačí, ak do programu začleníte 3 – 4 aktivity, napríklad čepčenie o polnoci, jedno kolo svadobných hier (30 – 45 minút), krájanie torty a fotenie s rekvizitami (výber je samozrejme na vás). Dajte si tiež pozor, aby jednotlivé aktivity netrvali príliš dlho, aby sa hostia nezačali nudiť (ideálny čas je 15 – 45 minút v závislosti od konkrétnej aktivity).

Rovnako nie je dobré prehnať to s tancom. Aj, keď na svadbách sa hlavne tancuje, netreba hostí úplne vyšťaviť na parkete hneď na začiatky. Tanečné kolá by mali trvať tak 30 – 60 minút. Samozrejme, záleží aj na tom, ako sa budú ľudia baviť.

Takisto prestávky medzi tanečnými kolami by nemali byť príliš dlhé, aby sa hostia „nezasedeli“ alebo nerozutekali po priestore. Pol hodina úplne stačí.

5 Dajte si záležať na hudbe

Kvalitný DJ, či kapela sú veľmi dôležitou súčasťou každej svadby. Ak vyberiete naozaj dobrého DJ, máte polovicu práce za sebou. Skúsení hudobníci sa budú vedieť rýchlo prispôsobiť situácií a meniť hudbu podľa toho ako reagujú hostia, aby sa stále dobre bavili. Verte mi, nie je nič horšie ako zlý svadobný DJ. Preto si dajte na jeho výbere záležať a nepozerajte len na cenu. Najlepšie urobíte, ak sa stretnete s viacerými a na spoluprácu si vyberiete niekoho, kto vám je sympatický a páči sa vám jeho štýl práce. Ak má DJ k dispozícií nejaké videá so svadieb, na ktorých hral, určite si ich pozrite, prípadne sa s ním porozprávajte, akým spôsobom zvykne pracovať, ako strieda tanečné kolá a podobne. Čo je, ale najdôležitejšie, nechajte si pripraviť nejaký orientačný playlist, ktorý by mohol hrať na vašej svadbe a potom ho spolu prejdite, a upravte. Vyčiarknite z neho piesne, ktoré nechcete, aby hral, doplňte nejaké vaše obľúbené a podobne.

6 Myslite na občerstvenie

Je veľmi dôležité, aby mali hostia počas celého večera prístup k nejakému občerstveniu, aby sa vládali baviť. Určite zabezpečte dostatok nealkoholických nápojov – minerálok, či džbánov s vodou. Z tancovania a alkoholu budú všetci určite smädní, a aby nezačali byť svadobčania ospalí, treba mať pre nich dostatok tekutín. Takisto je dôležité, aby ste správne rozložili jednotlivé chody svadobného menu. Medzi jedlom by mali byť dostatočne dlhé prestávky, aby stihlo hosťom vytráviť, ale zas nie príliš dlhé, aby neboli hladní. Dĺžka rozstupov medzi chodmi závisí aj od toho aké veľké jedlo sa servírovalo naposledy, prípadne, či je celý čas prístup k nejakému drobnému občerstveniu (napríklad či je na stoloch nejaké drobné slané pečivo). Dobrým spôsobom ako zabezpečiť hosťom stály prísun jedla, je nechať počas celého večera vyložený studený bufet, kde sa môžu ponúknuť nejakým pečivom, syrmi, zeleninou, či ovocím.

Takisto je dôležité, aby ste mali pre hostí nachystaný dostatok alkoholu. Aj, keď, samozrejme, zábava nie je len o alkohole, k svadbám to jednoducho patrí. Viete si predstaviť ako by pokračovala zábava, keby napríklad o pol noci došlo víno? Aby ste to však zbytočne neprehnali z niektorým druhom, o ktorý nebudú mať ľudia záujem, môžete k pozvánke priložiť drobný dotazník, v ktorom pozvaní zaškrtnú, aký alkohol budú piť, aby ste podľa toho mohli objednať dostatočné množstvo. Na víne, napríklad, nemusíte šetriť, toho sa určite vypije najviac, a čo vám ostane, môžete rozdať v práci kolegom, pribaliť hosťom do výslužiek, alebo si odložiť a spotrebovať neskôr (víno sa vám predsa nepokazí).

Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu a na vašej svadbe sa budú všetci (vrátane vás) výborne baviť. 🙂

Ak by ste však potrebovali pomôcť s programom, či koordináciou dňa, pokojne sa na nás obráťte. Radi sa o všetko postaráme. 🙂 Navštívte našu stránku http://svadbypodlaely.sk/ a dohodnite si nezáväzné stretnutie.

opisuje ako udržať na svadbe zábavu, prečítajte si, možno Vám pomôže rozšíriť obzor.


zdroj: Zuzana Malinikova (sme.sk)